PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ

Trzy...dwa...jeden... I już jest! Długo wyczekiwane podsumowanie rundy jesiennej właśnie ujrzało światło dzienne.

Kibice na całym świecie długo zastanawiali się co nastąpi wcześniej - kolejne zwycięstwo naszej drużyny czy pełen emocji, pisany mistrzowską ręką tekst podsumowujący zmagania GKS-u II Kolbudy oraz całej ligi w pierwszych piętnastu kolejkach sezonu 16/17. Sztab szkoleniowy, zawodnicy i kibice ochłonęli już po tegorocznych zmaganiach, więc ze spokojem ducha, bez obaw o własne zdrowie i życie można było zabrać się za przypomnienie najważniejszych wydarzeń minionej kampanii.

A co ciekawego wydarzyło się w ciągu minionych czterech miesięcy? Po raz pierwszy w historii klubu nasi piłkarze gościli na zgrupowaniu reprezentacji Polski, odpadliśmy z walki o fazę grupową ligi Europy, odwiedziliśmy zaprzyjaźniony z naszym klubem Bayern Monachium podczas festiwalu Oktoberfest, przypomnieliśmy kibicom co nas łączy z Widzewem Łódź z mistrzowskiego sezonu, wytoczyliśmy zbrojne pojedynki przeciwko wielu zakonom oraz wyrównaliśmy liczbę zwycięstw z całego poprzedniego sezonu. Ważnych akcentów było jeszcze więcej, jednak nie sposób przelać to wszystko na papier.

TRANSFERY: Uczciwie trzeba przyznać, że wyjątkowo udane polowanie przed rozpoczęciem sezonu urządzili sobie myśliwi naszego klubu. Dariusz Borkowski i Maciej Maliszewski to najlepsi strzelcy i asystenci obecnych rozgrywek w klubie. Szymon Kupniewski i Łukasz Boroń również cieszyli kibiców swoją grą, a w defensywie całkiem nieźle spisywali się Mirosław Grzegorczyk i Adrian Skierka. "Król whisky" dorzucił do dobrej gry w obronie również trzy gole czym pobił rekord kariery. Niestety ze względu na kontuzję i równoległą grę w drugim klubie nie mogliśmy oglądać na placu boju Xaviego Hernandeza ale głęboko wierzymy, że wspomoże naszą drużynę na wiosnę.

PUCHARY: Mimo sensacyjnych awansów do kolejnych rund, fenomenalnej gry i obecności światowych mediów na naszym stadionie nie udało się awansować do fazy grupowej ligi europy. Pogromcą naszej drużyny okazała się inna światowa potęga - Start Mrzezino, który po zaciętym boju wyszarpał zwycięstwo 6:0. Tym samy podzieliliśmy los Piasta Gliwice i Zagłębia Lubin, którym również ta sztuka się nie udała.

LIGA: Napędzeni przedsezonowymi sparingami weszliśmy w ligę czterema zwycięstwami. Patrząc na drużynę GKS II Kolbudy, nie jest to najlepszy wyczyn w historii, ale przy obecnym trenerze sztuka ta nie udała się nigdy wcześniej. Pozwoliło nam to zasiąść na fotelu lidera, co w historii występów w a-klasie jeszcze się nie zdarzyło. Dopóki sponsor był, gra się kleiła, potem zaległe pieniądze za kolejne zwycięstwa odbiły się na naszej grze i wyniki się pogorszyły. Dobre mecze, przeplatały się ze słabymi i ostatecznie zmagania zakończyliśmy na piątym miejscu.

TRENINGI: Jak co roku, wraz ze zwiększającymi się obciążeniami i mijającymi tygodniami podczas jednostek treningowych było nas coraz więcej. Jest to swoją drogą fenomen, żaden inny klub na całym świecie nie może pochwalić się zwiększającą się liczbą zawodników na każdym następnym treningu. Fenomenalnymi statystykami popisuje się w tym przypadku Adrian Skierka. Średnio dziesięć kanałów na trening to wynik, który śmiało można zapisać w księdze rekordów Guinessa.

Podobno tak się zatańczy, jak się zagra. Świetny przykład powyższego mogliśmy podziwiać podczas zeszłotygodniowego spotkania kończącego rozgrywki w tym roku. Gdyby każdy z naszych zawodników potrafił tak dobrze grać jak rozlewać to śmiało moglibyśmy się bić o mistrzostwo świata. Mistrzowska była również przemowa trenera, Celne uwagi, trafne podsumowanie dosadnie trafiło to każdego z mało zainteresowanych zawodników. Każdy, ze zdobytych punktów  został skrupulatnie omówiony. Analizom nie było końca. Te swoiste zmagania logistyczne można podziwiać podczas zarejestrowanych nagrań na osobnym kanale. W najbliższym czasie zostaną one opublikowane na oficjalnym fan pagu naszej strony.

Tak wyglądała runda jesienna w pigułce. Liczby, statystyki, ciekawostki pojawią się w najbliższym czasie więc celowo zostały pominięte w dniu dzisiejszym. Za emocje, zaangażowanie i w sumie nie najgorszy wynik sportowy dziękujemy wszystkim, którzy wspierają, pomagają i finansują nasz klub. Dotychczasowy cel został osiągnięty. Miejmy nadzieję, że runda jesienna w naszym wykonaniu będzie jeszcze lepsza!

Do boju!