Wygrać z niewygodnym rywalem - zapowiedź meczu EX Siedlce Gdańsk - GKS II Kolbudy.

Przed nami spotkanie dziesiątej już kolejki piłkarskiej ekstra A-klasy. Dotychczas nazwa drużyny najbliższego rywala - EX Siedlce Gdańsk przyprawiały sztab szkoleniowy i zarząd o palpitacje serca. Powiedzieć, że zawsze z nimi grało nam się ciężko to nic nie powiedzieć. Na start wystarczy ponura statystyka. Z dziewięciu rozegranych dotychczas spotkań wygraliśmy ledwie jedno i to aż cztery lata temu.

W tym sezonie może być jednak inaczej. Po pierwsze to my w końcu zaczęliśmy jako tako grać w piłkę, a po drugie EX przechodzi w obecnych rozgrywkach wyraźny kryzys formy sportowej co pozwala mieć nadzieję, że tym razem los się odwróci i trzy punkty zostaną w Kolbudach. Sformułowanie "zostaną w Kolbudach" nie jest zresztą przypadkowe, bo mimo, że mecz teoretycznie gramy na wyjeździe, to rozegrany zostanie na stadionie w Kolbudach, który gościnnie użyczyliśmy rywalom na najbliższe zawody.

Odnośnie najbliższego rywala - EX Siedlce to drużyna, która założona została w 1992 roku. W rozgrywkach a-klasy zakotwiczyła awansując przed czterema laty i grając w niej do dnia dzisiejszego. Stopniowo zajmując coraz wyższe miejsca w tabeli, przed rokiem stanęli przed historyczną szansą awansu na szczebel klasy okręgowej, lecz mocarstwowe plany zabrały drużyny KS Mściszewice i Gedanii II Gdańsk, które lepiej finiszowały i zepchnęły zespół na trzecią lokatę w końcowej tabeli. Po sezonie z drużyny odeszła ósemka czołowych zawodników i trener, którzy jednym głosem przemawiając zasilili szeregi zdegradowanego z piątej ligi Potoku Pszczółki. W obecnych rozrywkach podopieczni nowego trenera - Szymona Chrostowskiego znaleźli się w ciężkim położeniu, gdyż po dziewięciu rozegranych meczach mają na koncie jedynie pięć punktów i znajdują się w strefie spadkowej. Jedyne zwycięstwo odnieśli w meczu piątej kolejki pokonując na wyjeździe Koronę Cedry Małe 3:1. Do bilansu punktowego dołożone zostały jeszcze dwa remisy w dwóch pierwszych kolejkach ze Sportingiem Leźno 0:0 oraz Osiczanką Osice 3:3. W czterech ostatnich kolejkach EX poniósł cztery porażki ulegając kolejno GTS Rusocin 1:2, Wietcisie Skarszewy 0:2, GLKS Różyny 2:4 i GKS Żukowo 1:2.

Obecna forma drużyny z południa Gdańska daje bardzo mocny kontrast w świetle spotkań bezpośrednich z naszą drużyną. W dziewięciu kolejnych spotkaniach wygraliśmy raz, dwa razy udało się zremisować i aż sześciokrotnie schodziliśmy z boiska pokonani. Na pewno żaden kibic ani tym bardziej zawodnicy nie chcą przypominać sobie ciężkiego lania z poprzedniego sezonu (1:6) ani też innych wyczynów takich jak np. porażka 4:9 w Pucharze Polski przed pięcioma laty. W dodatku po dogrywce..

Samo spotkanie trzeba zapowiedzieć więc jako niezwykle ciekawe w kontekście historii i liczb obecnego sezonu. Wszystko jak zwykle zweryfikuje boisko, pewne jest natomiast to, że przed naszą drużyną niezła okazja do podreperowania fatalnego bilansu gier bezpośrednich. Zadaniem nadrzędnym jest jednak zdobycie trzech punktów, co w ciągu ostatniego miesiąca udało nam się tylko raz. Do tego potrzebna jest dobra gra. I na nią w najbliższą sobotę liczymy.

EX Siedlce Gdańsk - GKS II Kolbudy - sobota - 22.10.2016 - godz. 16:00 - stadion w KOLBUDACH !!