Trzecie zwycięstwo i fotel lidera dla GKS II Kolbudy!

To był bardzo dobry tydzień w wykonaniu GKS-u II Kolbudy. Za nami trzy ligowe kolejki i trzy zwycięstwa. W ostatnim meczu w pokonanym polu została Korona Cedry Małe. Zwycięstwo 2:1 (1:0) dało drużynie fotel lidera rozgrywek.

W porównaniu z poprzednim meczem, w składzie doszło do trzech zmian. Na pozycji goalkeepera po raz pierwszy oglądaliśmy Łukasza Szuciło, w ataku natomiast od pierwszej minuty wybiegli Dariusz Borkowski i Michał Groszek. Nie minął kwadrans a gospodarze już wyciągali piłkę z siatki. Paweł Jasik prostopadłym podaniem uruchomił Dariusza Borkowskiego, który ze stoickim spokojem ograł obrońcę i strzałem przy dalszym słupku umieścił piłkę w siatce. Zagrożenie ze strony Korony płynęło jedynie ze strzałów z dystansu i prób dośrodkowań ale nic konkretnego z tego nie wynikało. Przed przerwą powinno być natomiast 2:0. Po wrzutce piłki z autu w pole karne do strzału przewrotką złożył się Michał Groszek. Uderzył czysto, mocno i celnie ale trafił w rozpaczliwie interweniującego bramkarza. Wynik nie uległ więc zmianie i na przerwę piłkarze udali się przy jednobramkowym prowadzeniu Kolbud.

Od początku drugiej połowy gospodarze chcieli narzucić swój styl i próbowali zdominować GKS ale brakowało i pomysłu i dobrego wykonania, stąd też nie płynęło żadne poważniejsze zagrożenie dla gości. Oglądać mogliśmy natomiast gola na 2:0. Kilka minut po wejściu na boisko, Łukasz Boroń umieścił piłkę w siatce. Wszystko zaczęło się od prostopadłego dogrania do Macieja Maliszewskiego. Pomocnik GKS ograł bramkarza ale za mocno wyrzucił się pod linię. Znalazł jednak dobrze ustawionego na skraju pola karnego naszego napastnika, który zmieścił piłkę między poprzeczką a głowami obrońców. Kilka chwil później gospodarze zdobyli gola kontaktowego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzałem głową Korona wykorzystała błąd w kryciu i po rękach bramkarza i poprzeczce piłka spadła za linię bramkową. Próbował interweniować jeszcze Kamil Góra, ale nie udało mu się wybić piłki. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i trzecie zwycięstwo z rzędu stało się faktem.

Trzy rozegrane mecze - komplet zwycięstw - dziewięć strzelonych goli. Tak sezon rozpoczęły rezerwy GKS Kolbudy. W nagrodę przez najbliższy tydzień to właśnie ta drużyna otwierać będzie ligową tabelą!

Korona Cedry Małe - GKS II Kolbudy 1:2 (0:1)