Podtrzymać dobrą passę - zapowiedź meczu z GTS Rusocin

Sobotnim meczem z GTS Rusocin kończy się pierwsza - mocno intensywna - część sezonu piłkarskiej klasy A. Najbliższe spotkanie będzie już piątym na przestrzeni ostatnich trzynastu dni. Bilans GKS-u jest na razie rewelacyjny.

Do trzech ligowych zwycięstw dających na tę chwilę pozycję lidera rozgrywek, w minioną środę nasi piłkarze dołożyli wygraną w meczu pucharowym. Dlatego też cel na najbliższy mecz jest jeden - Podtrzymać dobrą passę. Będzie to jednak zadanie bardzo trudne. Naprzeciw wybiegną zawodnicy GTS-u Rusocin, z którymi gra od kilku sezonów kompletnie nam nie leży.

GTS Rusocin to klub założony w 2002 roku. Ostatnie sezony podopieczni obecnego trenera - Sławomira Ficka spędzili w klasie A z jednoroczną przygodą w rozgrywkach klasy okręgowej. W minionym sezonie rywale uplasowali się na 9 miejscu zdobywając 34 punkty. W obecnych rozgrywkach GTS zdobył tylko trzy punkty, które uzyskał w miniony weekend po zwycięstwie 2:1 nad GKS Żukowo. Wcześniej drużyna zanotowała dwie porażki (Wietcisa 0:2, Różyny 1:2), dlatego po dotychczas rozegranych meczach zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli.

Kadra zespołu z roku na rok zmienia się jedynie kosmetycznie. Drużynę tworzą zawodnicy ograni na poziomie piątej ligi i a-klasy. Na szczególną uwagę zasługuje na pewno napastnik - Michał Paśko, który w obecnym sezonie zdobył wszystkie trzy gole a o jego zdolnościach nasza drużyna przekonała się już wielokrotnie.

Z GTS Rusocin rywalizowaliśmy w dwóch ostatnich sezonach i.. ani razu nie udało nam się wygrać. Co więcej - na własnym boisku zawsze przegrywaliśmy! Przed dwoma laty ulegliśmy 0:1, a w minionym sezonie 1:2 a wszystkie bramki w tych meczach traciliśmy z... rzutuów karnych.

W ten sezon weszliśmy jednak z wielkim przytupem, dlatego wszelkie statystyki schodzą na drugi plan. Zadanie na weekend jest jedno - podtrzymać świetną passę, zwyciężyć i na dobre zadomowić się w ścisłej czołówce tabeli.

GKS II Kolbudy - GTS Rusocin - Niedziela - 11 września - g. 13:00 - Stadion Kolbudy