Koniec farsy z Potokiem w tle ? - AKTUALIZACJA

Budząca bardzo wiele kontrowersji sprawa ostatecznego składu personalnego w grupie II klasy A prawdopodobnie dzisiaj została rozstrzygnięta.

Przypomnijmy - w zeszłym sezonienasza drużyna zajęła11 miejsce w ligowej tabeli, co ku wielkiemu zdziwieniu pierwotnie oznaczać miało spadek. Po ogłoszeniu terminarzy na ten sezon okazało się, że jednak zdołaliśmy uniknąć degradacji i w przyszłym sezonie pozostaniemy w tej samej klasie rozgrywkowej. Na tapecie pojawiła się sprawa Potoku Pszczółki - spadkowicz w okręgówki nie otrzymał licencji na udział w klasie A w żadnym z terminów. Do dzisiaj nie było wiadomo, czy ową licencję uzyska i na jaką ostatecznie ligę. W grę wchodziły dwie możliwości - w przypadku uzyskania przez Potok licencji drużyna mogła wskoczyć na nasze miejsce degradując nas po raz drugi na przestrzeni kilku tygodni do b-klasy, bądź też w wyniku długiego procesu odwoławczego, zostać dokoptowana jako piętnasta drużyna do rozgrywek.

Dzisiejszy komunikat komisji odwoławczej do spraw licencji klubowych zdaje się raz na zawsze rozstrzygać kwestię losu Potoku Pszczółki a co za tym idzie, również i naszej drużyny. Oto jego treść:

"Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych, na posiedzeniu w dniu 27 lipca 2016 podjęła następujące decyzje:

GSS Potok Pszczółki– komisja postanowiła pozostawić wniosek bez rozpatrzenia z uwagi na uchybienia formalne wniosku. (...)

Przewodniczący Komisji

Błażej Jenek"

Cała farsa została więc prawdopodobnie zakończona - Potok pozostał bez licencji na udział w jakichkolwiek rozgrywkach (terminy odwołań już się zakończyły), a drużyna GKS II Kolbudy spokojnie może przygotowywać się do startu w trzecim z rzędu sezonie w klasie A.

AKTUALIZACJA - W DNIU 4 SIERPNIA POTOK PSZCZOLKI OSTATECZNIE OTRZYMAL LICENCJE NA UDZIAL W ROZGRYWKACH KLASY A. PRAWDOPODOBNIE LIGA ZOSTANIE POWIEKSZONA I O MISTRZOSTWO W LIDZE POWALCZY 15 DRUZYN. 8 SIERPNIA POSIEDZENIE KOMISJI GIER I OSTATECZNY WERDYKT W TEJ SPRAWIE.