Zwycięstwo na inaugurację !

Udanie rozgrywki rozpoczęła drużyna GKS II Kolbudy. W pierwszej kolejce w meczu wyjazdowym pokonała na wyjeździe GTS Mokry Dwór 4:2 (2:1).

Trener do gry od pierwszej minuty desygnował czterech nowo pozyskanych zawodników. W bloku defensywnym mogliśmy oglądać Adriana Skierkę i Mirosława Grzegorczyka, w pomocy biegał Maciej Maliszewski a w ataku wystąpił Łukasz Boroń. I to właśnie ostatnia dwójka w pierwszej połowie wpisała się na listę strzelców. Najpierw w 13 minucie po prostopadłym dograniu Dawida Groszka, w sytuacji sam na sam nie pomylił Łukasz Boroń a w 34 minucie po świetnej, szybkiej akcji formalności strzałem do pustej bramki dopełnił Maciej Maliszewski. Gospodarze odpowiedzieli bramką Pawła Opali, który po zamieszaniu w polu karnym zdołał zmieścić piłkę pod poprzeczką. MD miał jeszcze jedną świetną szansę na zdobycie gola ale w sytuacji sam na sam kapitalnie zachował się nasz bramkach Joe Hart  Wojciech Góra. Po stronie GKS-u świetne okazje mieli jeszcze Dawid Groszek, który pomylił się o centymetry strzałem z narożnika piątki oraz Maciej Maliszewski, którego strzał z rzutu wolnego zatrzymał się na poprzeczce.

Po zmianie stron odważniej do ataków ruszyli gospodarze i z biegiem czasu potafili stworzyć sobie kilka niezłych okazji. Ich zapędy mocno ograniczyła bramka na 3:1, którą po ładnej indywidualnej akcji pięknym strzałem z dystansu wykończył Łukasz Boroń. Kilka minut później padła jednak bramka kontaktowa i mecz nabrał rumieńców. Gospodarze próbowali doprowadzić do wyrównania ale to GKS zadał ostateczny cios. Wprowadzony po przerwie Dariusz Borkowski ograł w polu karnym defensora rywali i wyłożył piłkę Adrianowi Abakumow, który ustalił wynik spotkania.

3 sezon z rzędu rozpoczynamy od zwycięstwa na inaugurację. Po fajnej grze przywozimy trzy punkty do Kolbud. Jednak nie sama gra jest tu najważniejsza a duch drużyny, który narodził w nas i poprowadził do zwycięstwa.

GTS Mokry Dwór - GKS II Kolbudy 2:4 (1:2)