Terminarze rozgrywek 16/17

Ogłoszono już wszystkie terminarze rozgrywek mistrzowskich Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Z map piłkarskich zniknęło kilka znanych marek. Najbardziej sensacyjny okazuje się brak w jakichkolwiek rozgrywkach drużyny seniorów Potoku Pszczółki. Spadkowicz klasy okręgowej nie otrzymał licencji na udział w rozgrywkach klasy A, a po opublikowaniu terminarzy na próżno szukać go w jakiejkolwiek klasie rozgrywkowej.

Oprócz Potoku z ligowych rozgrywek zniknęła również Sparta Kleszczewo, która w poprzednim sezonie klasy okręgowej zajęła szóste miejsce. W rozgrywkach klasy B z kolei zabrakło miejsca dla drużyn Piaski Wąglikowice, Ceramik Łubiana, Słupia Kwakowo, Relaks Mechowo, Piast Piaśnica, Puma Darzlubie, KKS Koleczkowo, OKS Janowo, AP Dąbrowa, Wybrzeże Gdańsk, Rozstaje Gdańsk, Orzeł Jasień, Kaliszanka Dziemiany, Meteor Silno, Wisła Walichnowy, Bałtyk Sztutowo, Wisła Drewnica, AP Malbork i Sokół Mareza

Najbardziej zapracowaną drużyną w tym sezonie będzie zespół GKS Żukowo. Oprócz tego, że znajdują się w grupie II klasy A razem z naszą drużyną, to związek umieścił ich również w grupie II klasy B. Z drugiej strony ma to swoje dobre strony – gdyby drużyna spadła z A-klasy to jednocześnie mogłaby sobie zapewnić awans z klasy B i dalej grać na tym samym poziomie.

Takie atrakcje tylko na Pomorzu..

Wszystkie terminarze seniorów dostępne pod adesem: http://www.pomorski-zpn.pl/pomorski-zpn/struktura-pomorskiego-zpn/komunikaty-komisji-ds-rozgrywek/terminarze-rozgrywek-20162017