Drugie zwycięstwo GKS-u II Kolbudy!!

Takiego początku sezonu oczekiwaliśmy. Po inauguracyjnym zwycięstwie nad GTS Mokry Dwór, w drugiej kolejce na własnym boisku GKS II Kolbudy pokonał KS Sulmin 3:1 (0:0) i po drugiej kolejce ulokował się na pozycji v-ce lidera rozgrywek.

W porównaniu z ostatnim meczem doszło do jednej roszady w składzie. Na bramce Wojciecha Góra zamienił Patryk Cisewski. Spotkanie zaczęło się niezwykle pechowo dla miejscowych. Już po kilkunastu minutach gry boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Dawid Groszek. Jego miejsce zajął doświadczony Dariusz Borkowski. Cała pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Obie jedenastki bardziej badały się nawzajem aniżeli próbowały otworzyć wynik meczu. Do przerwy typowa a-klasowa rąbanka i wynik 0:0

Emocje zaczęły się w drugiej połowie. Nie minęło pół godziny gry a na tablicy wyników było już 2:0 dla GKS-u. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kamila Góra, w polu karnym najlepiej odnalazł się Adrian Skierka i umieścił piłkę w siatce, a następnie po prostopadłym dograniu Macieja Maliszewskiego sytuacji sam na sam nie zmarnował Dariusz Borkowski. Gdy wydawało się, że gra jest pod kontrolą, goście zdobyli gola kontaktowego. Sędzia podyktował jedenastkę za faul Adriana Arenta, której pewnym egzekutorem okazał się zawodnik gości. Gra mocno się zaostrzyła, efektem czego arbiter zmuszony był pokazać kilka żółtych kartek. Otwarta gra gości, dążących do wyrównania stwarzała okazję do kontrataków dla GKS-u. Podobnie jak przed trzema dniami, tak i dzisiaj jedna z tych kontr zakończyła się golem. Faulowany w polu karnym został Dariusz Borkowski, który sam wymierzył sprawiedliwość ustalając wynik spotkania na 3:1.

Coraz lepiej wygląda współpraca na boisku i organizacja gry. Co ważniejsze - coraz lepiej potrafimy dostosować się do taktyki rywala i umiejętnie wprowadzać swój styl gry. Efektem są dwa zwycięstwa na inaugurację i pozycja v-ce lidera. Ale to jeszcze nie koniec. Liga rozpędziła się na dobre. Już w sobotę mecz trzeciej kolejki, w której na wyjeździe podejmować będziemy Koronę Cedry Małe. Zapowiedź tego spotkania pojawi się na łamach naszego serwisu już w piątek.

GKS II Kolbudy - KS Sulmin 3:1 (0:0)